30 maja 2011

†‡†


Strzały Znikąd i HHM nie rzucają muzyki na wiatr - po pierwszych witch house'owych dźwiękach w polskim eterze czas na pierwszą witch house'ową imprezę z prawdziwego zdarzeniaw kraju.

KLIKNIJ SIĘ NA FEJSIE

†‡† aka RITUALZ
obok Salem czy oOoOO jeden z absolutnie czołowych przedstawicieli sceny witch house - po raz pierwszy w Polsce.

WITCH HOUSE
to być może chwilowy muzyczny kaprys hipsterów, ale ten kaprys jest też najświeższym i najbardziej ożywczym zjawiskiem w kulturze od czasów nowej fali, a jego powinowactwa można szukać szczególnie w/z (?) NO WAVE. WITCH HOUSE łączy elementu okultyzmu, hip-hopu, wczesnego rave'u, black metalu, dubstepu czy horroru, nie tylko w wartswie muzycznej - estetyka okładek, wizerunek, nawet sam zapis nazw (za pomocą krzyży - jak †‡†, trójkątów i innych znaków kodu ASCII) mają tu równie wielkie znaczenie.

†‡† aka RITUALZ
(pierwsze to zapis zgodny z kanonem witch house'owym, drugie to wersja fonetyczna) to obok SALEM czy oOoOO jeden z absolutnie czołowych przedstawicieli sceny witch house. Zobaczyć jego pierwszy występ w Polsce to być może tak, jak widzieć wczesne występy Beatlesów w niemieckich spelunach. A może po prostu ekstremalne i fascynujące przeżycie estetyczne, którego doświadczą najbardziej otwarci i poszukujący fani muzyki i kultury, którzy będą mogli powiedzieć "Tak. Widzieliśmy początki".

†‡† zagra w warszawskim Obiekcie na zaproszenie HUNGRY HUNGRY MODELS i GREGORA ROZANSKIEGO. HHM na tę okazję przygotują również swoją zupełnie nową odsłonę, łączącą witch house, happy hardcore, dubstep, d'n'b i słodkie melodie z kreskówek - HAPI HARDKOR, MAMO.

Ponadto zagrają:
* GREGOR ROZANSKI (Grand Orient du Postparadis) z Berlina – propagator szeroko pojętego new black i techno-piekła.

* DREAMs†nDREAMS - krakowscy prekursorzy imprez w klimacie witch house/chillwaveKto ma ochotę na nieco normalniejsze doznania, odnajdzie się na scenie normalny-house, na której zwiewną przeciwwagę dla witchowych mroków zaproponują:
* SYLWIA ZAREMBSKA z Hungry Hungry Models,
* IGOR P z Paryża
* i najpiekniejszy didżej sezonu - BALBIN.


WITCH stage:
†‡† aka RITUALZ live // Mex
Gregor Rozanski // Berlin - Tokelau Island
HAPI HARDKOR, MAMO
DREAMs†nDREAMS // Kraków

HOUSE stage:
Sylwia Zarembska // Hungry Hungry Models
Igor P // Paris
Balbin

3. czerwca
Obiekt Znaleziony
wstęp 15 pln (do północy)/20 pln (po północy)

A ▼ E !


KLIKNIJ SIĘ NA FEJSIE

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?