5 lutego 2013

CHORE STRZAŁY + URODZINYDzisiejsze Strzały odwołane. I jest to kiepska wiadomość. Dobra jest taka, że w sobotę można się spotkać na żywo, pogadać, się stuknąć itp. Jest okazja:


R&S Records obchodzi właśnie swoje 30. urodziny. Tak się składa, że ja również. W związku z tym mam niesamowitą przyjemność zaprosić Was na urodzinowe party, na którym zagra jeden z naszych ulubionych klasyków muzyki klubowej, związany z R&S Outlander.

30. Urodziny Miki ft. OUTLANDER live @ 55
urodzinowi goście:
MIC OSTAP
I SAY MIKEY / AM Radio
KOOLA / Audiosfera
KUVAU
BALBIN / Tricep
KOSMA
+ HHM

Jeśli słyszycie jakiś rave'owy numer, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że bazuje na samplach albo przynajmniej jest zainspirowany jednym z najbardziej wpływowych numerów klubowych wszech czasów - "Vamp" Outlandera.

Utworu, który brzmi dziś tak samo świeżo, jak przed dwudziestu laty, kiedy wydany został dla R&S Records. Wytwórnia ta, mając dziś w katalogu takie marki jak James Blake czy Blawan, nieustannie wyznacza muzyczne kierunki przyszłości. I tak się składa, że właśnie obchodzi 30-lecie swojej działalności.

Outlander naprawdę nazywa się Marcos Salon, a jego kariera toczyła się według podręcznikowych wytycznych "jak zostawać pionierem rave'u". Rozpoczął pod koniec lat 80tych, jako członek IN-D odpowiada za kilka balearicowych hymnów tamtych czasów - m.in. Virgin In-D Sky's. Potem krzewi e-nowinę pracując jako DJ w pirackich rozgłośniach. Po podpisaniu kontraktu z R&S Records przyjmuje alias Outlander i zaczyna wydawać płyty, które stają się kamieniami milowymi w historii muzyki house - m.in. słynną acidową EPkę "Vamp" z 1991 roku. "Vamp" jest sam w sobie jednym z najczęściej samplowanych kawałków w historii muzyki techno, utworem który ustanawiał nowe granice dla muzyki klubowej. Wydawaje kolejne nagrania pod kolejnymi aliasami - Liasons-D, In-D, TZ, Telepaticos, T(est) Z(one). Jeździ po całej Europie i Stanach Zjednoczonych grając - tak jak to wtedy bywało - na legalnych i nielegalnych rave'ach.

Outlander przyjedzie do Warszawy z rewelacyjnym live-actem, przypominającym najlepsze lata muzyki techno. Energetycznym, tanecznym, raverskim - Outlander doprowadza parkiet do stanu muzycznej E-kstazy.


30. Urodziny Miki ft. OUTLANDER live @ 55
urodzinowi goście:
MIC OSTAP
I SAY MIKEY / AM Radio
KOOLA / Audiosfera
KUVAU
BALBIN / Tricep
KOSMA
+ HHM

VJ Asidron www.facebook.com/JoannaChwilkowskaAsidron

9. lutego
klub 55
start: 22:00
wjazd: 10 (lista FB)/15 PLN

Patronaty medialne:

Muzyka, której i tak nie znacie www.facebook.com/mkitnz
Lineout www.lineout.pl/
Side One www.facebook.com/pages/SideOne/


link do wydarzenia na FB tu albo po kliknięciu w plakat.

CU

7 komentarzy:

 1. Kiedy będzie lista z wczoraj i sprzed tygodnia?

  OdpowiedzUsuń
 2. nie będzie, bo tych audycji nie było...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale ja pytam o audycję "Strzały znikąd".

  OdpowiedzUsuń
 4. a czy ja mówię o audycji "Lato z radiem"?

  OdpowiedzUsuń
 5. Dopiero po fakcie na facebooku doczytałam, ze ich nie było. Także sorki za głupie pytanie ;)

  OdpowiedzUsuń

Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?