24 lutego 2010

26/2/2010


HHM jako HAKUNA HAKUNA MATATA: ETNO BAŁNS w DELIKATESACH TR

Gooral (ex Psio Crew)
Hakuna Hakuna Matata aka Hungry Hungry Models
Bass Stop Cleaners
(tak to się zapowiada na fejsie)

Afryka dzika, Bałkany szatany -
- Kto nie słucha etno, temu lica bledną.
(K. Przerwa-Tetmajer)


Ponownie na jedną noc zmieniamy oblicze i odegrajamy zaginioną oryginalną ścieżkę dźwiękową do 'Króla Lwa' jako Hakuna Hakuna Matata.

Tym razem główną atrakcją będzie live act Goorala - człowieka orkiestry, producenta, kompozytora i genertora dźwięków. Jego występy mają niewiele wspólnego ze zwykłym stem didżejskim. To raczej muzyczne zjawisko, które trzeba zobaczyć i usłyszeć na własne nogi.

Muzykę, ktorą tworzy nazywa ELETHNO, ETHCTRO lub ETHNO ELECTRO: łączy electro, dubstep i d'n'b z góralszczyzną i muzyką klasyczną. Sceniczną ekspresję wyraża poprzez komputer sterowany kontrolerami midi, syntezator, cd, beatbox i wokal. Żongluje zbiorem dźwięków powstałych przy współpracy z kilkunastoma muzykami: góralami, jazzmenami, muzykami klasycznymi. Można go również kojarzyć z Psio Crew (współzałożyciel, producent "Szumi Jawor Soundsystem" i ex członkek Psio Crew).

Gooral zagrał kilkaset koncertów w Polsce i za granicą m.in na Sziget (Węgry), Porgy and Bess (Wiedeń), Colours of Ostrawa (Czechy), w Baku (Azerbejdżan), na Terra Polska (Berlin)... Ma na koncie m.in: MACHINERA (za najlepszy debiut 2007 dla Psio Crew), 2 nominacje do FRYDERYKÓW (Psio Crew), Wygraną na RADIO WAVES FESTIWAL (Gooral)... Bez górlaskich supermocy raczej by tego nie dokonał.

Imprezę rozkręcą świeży jak płatki śniegu (topnieje!!!) debiutanci – Bass Stop Cleaners, którzy mimo krótkiego stażu na deckami zdążyli już zostać finalistami konkursu didżejskiego Youth DJ Winter Session. Może to za sprawą genów – tu niech wytężą uwagę fani telenowel i serwisów plotkarskich - bowiem wieść niesie, że połowa BSC jest bratem Sylwii z HHM. Magiczny krąg się zamyka.

Na koniec imprezowe haiku:

Śniegi głębokie jak basy/
Chołubce radosne jak łanie/
Nie zamulaj, tylko wpadaj na Etno Bałns


piątek 26 lutego 2010
Delikatesy TR
wstęp: 10 pln do 23:00 oraz dla każdego z gadżetem/ciuchem w etno klimatach)/15 pln od 23:00, jeśli nie masz nic folkowego, folku!
(czyli należy się mocno postarać, żeby nie wejść za dychę)

c u,
hakuna hakuna matata

1 komentarz:

Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?