19 kwietnia 2010

GIRLS DREAM ABOUT UNICORNS


Have you seen the white ugly unicorn kid? 
Gdzieś mi się wyszperał fajny kawałek od Jacksona Glassa, który na koncie ma już kilka epek i remiksów - między innymi Radiohead, Felixa Cartala i Britney. W 'Brzydkim Jednorożcu' ładnie łączy oldskólowe przestrzenne elektro z brudnym współczesnym basem.

Jackson Glass - Ugly Unicorn


Na małym niegrzecznym nielegalu zapodajemy też numer z zapowiadanego na lipiec maxisingla 'Superfast Jellyfish' Gorillaz. Wesoły rapowy kawałek z jak zwykle radosnymi De La Soul w wersji Unicorn Kid'a zamienia się w rozkapryszonego wobblującego bachora.

Gorillaz - Superfast Jellyfish (Unicorn Kid Remix)


Na deser prehistoria z 2005 roku - Wolfmother, jak wiadomo, inspirują się śćpanymi sikstisami i sewentisami, kiedy to każdemu jednorożce hasały przed oczami. Wolfmother też (udają, że?) je widzą.

Wolfmother - White Unicorn


I żeby nie było, że was okłamuję z tymi narkotnikami - na dowód folkowa perełka niemal zapomnianego Jacksona C. Franka, który widział nie tylko jednorożce, ale i śmierć i inne smutne rzeczy, proszę państwa. W czasach, kiedy nie tylko większości z Was, ale nawet może Waszych matek na świecie nie było.

Jackson C. Frank - Have You Seen The Unicorns


^^ ! /< @

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?