2 maja 2008

FUCK YOU MR. WEST
Używanie gotowych sampli w utworach ma swoją długą tradycję i nigdy nie było powodem do wstydu, co więcej, motywy użyte umiejętnie i z wyczuciem świadczą o talencie danego producenta. Można to zrobić tak, jak Daft Punk, którzy co prawda nie przetwarzali zbytnio oryginału, ale korzystali z dorobku artystów na tyle małoznanych/starych/obciachowych, że de facto obciachu nie ma. Zresztą wszyscy kochamy Daft Punk.Można to też robić jak Armand Van Helden i uśmiechać się tylko, słysząc oryginał z którego motywu użyto w "My, my, my".


Gary Wright - Comin' Apart


To co robi Pan Kanye West było już odrobinę niesmaczne na etapie "Stronger" gdzie - nie użył "sampli" - ale bezczelnie i niefinezyjnie zerżnął cały podkład z Daft Punkowego przeboju. Nie wiem jak wygląda wykształcenie muzyczne odbiorców hip-hopu w Stanach, ale w Europie takie rzeczy raczej nie przechodzą, szczególnie, że DP są u nas gwiazdami pierwszego formatu, na dodatek - nadal aktualnymi i niezmiennie od wielu lat na topie. Także nie można zrzucić winy za takie praktyki na próbę odrestaurowania przyćmionego blasku artysty zapomnianego. Czy jest to próba "dogodzenia wszystkim", brak polotu, a może chęć podbicia serc indie-europejskiej młodzieży? Nie wiem. Ale znalazłam kolejny dowód na to, że Mr. West na szacunek nie zasługuje.

Ta-dam.

Kanye West - Young Folks


S.

3 komentarze:

 1. adaskoZglebiaTajniki4/5/08 12:33

  ppffff hahah zenada! wogole nedzna jest ta piosnka, zeby ona chociaz fajna byla, ale nie reprezentuje soba wiele wiecej niz kielbasa ktora wczoraj upuscilem na dywan!
  Gwen Stefania tez sie nie postarala.

  http://youtube.com/watch?v=Dt43piEopX0

  OdpowiedzUsuń
 2. tak to jest jak łazisz po pokazach Chanel zamiast wziąć dupę w troki i do roboty. no.

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy4/5/08 15:05

  o nie! zdissowaliscie westa. kto go teraz bedzie sluchal???

  OdpowiedzUsuń

Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?