27 stycznia 2010

...AND JUSTICE FOR ALL???


(Kolejna) wielka draka w blogosferach. Złe hakiery, podszywając się pod skrzynki Ed Banger, rozsyłają kawałek 'Beginning Of The End', rzekomo nagrany przez Justice. Nie tylko brzmienie jest podobne do ✞, sama poetyka tytułu również nawiązuje do debiutanckiej płyty Justice - 'Beginning Of The End' mogłoby być tam figurować jako intro. Z drugiej strony, jeśli miałby to być ich nowy kawałek, świadczyłoby o ich kompletnej, a co najmniej trzyletniej, stagnacji.Kolejna, bo niewiele godzin wcześniej wyciekł domniemany nowy numer Daft Punk. Niby lajcik, jak na nich, ale pamiętajmy, że Daft Punk pracują teraz nad ścieżką dźwiękową, a te rządzą się swoimi prawami. czyli jednak Daft Punk?

Daft Punk - The Crash = PilotPriest - Body Double


Przy okazji przypomniała mi się słynna fejkakcja z czasów prehistorycznych, przedblogowych. W 1999 pojawił się nieoczekiwanie nowwy krążek Portishead zatytułowany 'Pearl'. Ludność - przynajmniej w Polsce - przekazywała sobie z trudem zdobyte okazy jak hostię. W prasie ukazywały się recenzje!! Po czym okazało się, że album nagrała anonimowa grupa z Rosji. Historia dziwna o tyle, że muzyka z 'Pearl' jest równie podobna do Portishead co Pati Yang.^^ ! /< @

7 komentarzy:

 1. dobrze apropo justice i stagnacji napisane:)

  OdpowiedzUsuń
 2. na MS daft punk nie ma nic o nowym wałku, w ogole jakies to tajemnicze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Była też akcja z Prodigy i albumem "Castbreeder", który został złożony przez Rosjan, głównie z utworów Junkie XL. Jakość podrobiony kompaktów (hologramy itd.) robi wrażenie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj na profilu Justice na fejsbóku pojawiła się informacja, że "Beginning Of The End" nie jest piosenką Justice.

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż się boję otwierać ten plik. Swoją drogą jeśli ktoś chciał zdyskredytować Justice, to nie mógł wybrać lepszego tytułu.
  Chociaż początek ich końca już dawno chyba miał miejsce.

  A był jeszcze ten fake "Fake Blood", co mi go nawet sami pokazywaliście, o!

  OdpowiedzUsuń
 6. http://buzzendirekt.blogspot.com/2010/01/daft-punk-crash-pilotpriest-body-double.html

  OdpowiedzUsuń

Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?