25 listopada 2009

ETA ETNO BAŁNS!!HAKUNA HAKUNA MATATA: ETNO BAŁNS

HHM aka Hakuna Hakuna Matata
Zeppy Zep (Robox/Break Ya Neck/Kraków)
Harbour Hoes (Murder Death Kill Records/Szczecin)
Nikola Waters (Murder Death Kill Records/Szczecin)


Afryka dzika, Bałkany szatany -
- Kto nie słucha etno, temu lica bledną.
(K. Przerwa-Tetmajer)


Rok 2009 stoi pod znakiem etno klimatów. Zulusowe bębny, rytmy kuduro, klezmerskie harmonie i zawodzenia bałkańskich bab odznaczyły swoje organiczne piętno na parkietach całego świata. Muzyka z gett południowej Ameryki i Afryki zawitała do klubowych salonów Nowego Jorku, Londynu, Paryża i Warszawy.


Na jedną noc Hungry Hungry Models zmienią oblicze i odegrają zaginioną oryginalną ścieżkę dźwiękową do 'Króla Lwa' jako Hakuna Hakuna Matata.


Brzmienia londyńskich czarnych dzielnic - UK Funky - zabrzmią w secie Zeppy Zep'a - krakowskiego didżeja, producenta i grafika. Jego UK funkowe fascynacje znalazły odzwierciedlenie na wydanej w listopadzie składance PL Funky. Obok numerów Zeppy'ego trafiły tam kawałki Teezy'ego (Supra 1), Phantoma aka B.A.R.T.O., Spoxa, Vanatosky'ego itd.
Zeppy grał u boku takich postaci jak Joker, Heavy Feet czy Baobinga. Aktualnie pracuje nad wydawnictwami i remixami dla amerykańskiej wytwórni Break Ya Neck i niemieckiej ROBOX. W przygotowaniu jest również remix dla Udachi'ego, wkrótce wydany w Palms Out. Jest odpowiedzialny za produkcje promo tracku tegorocznych mistrzostw świata dj'ów IDA. Jego muzyczne zainteresowania krążą wokół uk funky, dubstepu i oczywiście holenderskiej wiksy. Jako grafik działa robiąc plakaty, wraz z kilkoma znajomymi stoi za marką ubrań MISBEHAVE.


Zjawi się też Harbour Hoes, miejski farmer (The Simple Life, anyone?), który lubi naturalne dziewczyny i mleko prosto z krowich wymion, największy propagator imprezowego Folku, Bałkańskiego Techno i "w ku**ę Ciężkiego Basu". Niedawno wydał debiutancką epkę 'Harvest' (Murder Death Kill records), na której utwory HH zostały zremiksowane przez znakomitości polskiej sceny klubowej - Spoxa, Inventa i Nikolę Waters'a.


Towarzyszyć mu będzie właśnie Nikola Waters - producent i didżej, założyciel i głowa Murder Death Kill rec. Wyznawca miejskiego bitu, hornów i gunshotów. W setach sprawnie manewruje od dubstepu, przez heavy bass i fidget house po zulu house i dirty dutch, eksperymentuje z glitch-hopem i czym-dusza-zapragnie, byle miało bit i potencjał. Miłośnik gier karcianych i łososia w każdej postaci.


Na koniec imprezowe haiku:

Tną na parkiecie chyże hołubce
niepomni kaców porannych

__________________________
wstęp:
10 pln - dla wszystkich, którzy założą coś ludowego (np. afro, kły tygrysa szablastozębengo, kierpce, ciupagę, strój łowicki, pomalują twarze w barwy bojowo-imrezowe - use your imagination) ORAZ do 23:00 dla pozostałych

15 pln - po 23:00 dla tych, co nie mieli nawet lichej ciupagi

sobota 28.11
start 22:00
Klub 55

dodaj się na fejsie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Nim cokolwiek napiszesz, pomyśl o swojej matce. Czy byłaby dumna?